CD17FD331JO3F
Cornell Dubilier Electronics
CD17FD331JO3F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CD17FD331JO3F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CD17FD331JO3F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP MICA 330PF 5% 500V RADIAL
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±5%
Size / Dimension:0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Series:CD17
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:CD17FD331J03F
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Spacing:0.232" (5.90mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.390" (9.90mm)
Features:RF, High Q, Low Loss
Dielectric Material:Mica
Detailed Description:330pF Mica Capacitor 500V Radial
Capacitance:330pF