CD15S13E4RX12LF
Buy CD15S13E4RX12LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CD15S13E4RX12LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN D-SUB HD RCPT 15POS R/A
(In US Dollars)
450 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Series:Compact-D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Flange Feature:Housing/Shell (4-40)
Features:Board Guide, Mounting Brackets
Detailed Description:15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:5A
Contact Form:-
Contact Finish Thickness:Flash
Color:Black
Backset Spacing:0.350" (8.89mm)