CD15ED300GO3F
Cornell Dubilier Electronics
CD15ED300GO3F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CD15ED300GO3F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CD15ED300GO3F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP MICA 30PF 2% 500V RADIAL
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±2%
Size / Dimension:0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Package / Case:Radial
Other Names:CD15ED300G03F
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Spacing:0.232" (5.90mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.358" (9.10mm)
Features:General Purpose
Dielectric Material:Mica
Detailed Description:30pF Mica Capacitor 500V Radial
Capacitance:30pF