CCSMA1-MM-SS402-60
Crystek Corporation
CCSMA1-MM-SS402-60
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CCSMA1-MM-SS402-60 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CCSMA1-MM-SS402-60
Manufacturer Crystek Corporation
Description CBL ASSY SMA PLUG-PLUG 5'
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Style:SMA to SMA
Series:SS402
Other Names:744-1620
Operating Temperature:-45°C ~ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Impedance:50 Ohms
Gender:Male to Male
Frequency - Max:18GHz
Features:Shielded
Detailed Description:Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Male to Male 4.14mm OD Coaxial Cable 60.0" (1.5m) 5.0'
Color:Blue
Cable Type:4.14mm OD Coaxial Cable