CC0100JRNPO7BN120
Yageo
CC0100JRNPO7BN120
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC0100JRNPO7BN120 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC0100JRNPO7BN120
Manufacturer Yageo
Description CAP CER 12PF 16V NPO 01005
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:CC
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Other Names:311-3655-2
CC0100JRNPO7BN120-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:12pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Capacitance:12pF