CBC2518T220K
Taiyo Yuden
CBC2518T220K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CBC2518T220K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CBC2518T220K
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 22UH 460MA 1.001 OHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:1007 (2518 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Shielding:Unshielded
Series:CB, C Type
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1007 (2518 Metric)
Other Names:587-3056-1
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:2.52MHz
Inductance:22µH
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant:19MHz
Detailed Description:22µH Unshielded Wirewound Inductor 460mA 1.001 Ohm Max 1007 (2518 Metric)
DC Resistance (DCR):1.001 Ohm Max
Current Rating:460mA
Current - Saturation:320mA