CB2016T330K
Taiyo Yuden
CB2016T330K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CB2016T330K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CB2016T330K
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 33UH 270MA 2.21 OHM
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs
10000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:0806 (2016 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Other Names:587-2472-2
LQ CB 2016T330K
LQ CB 2016T330K
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52MHz
Inductance:33µH
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Frequency - Self Resonant:14MHz
Detailed Description:33µH Unshielded Wirewound Inductor 270mA 2.21 Ohm Max 0806 (2016 Metric)
DC Resistance (DCR):2.21 Ohm Max
Current Rating:270mA
Current - Saturation:130mA