CAF94832(IDD5250-NF12)
Laird Technologies - Antennas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CAF94832(IDD5250-NF12) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CAF94832(IDD5250-NF12)
Manufacturer Laird Technologies - Antennas
Description RF ANT 5GHZ MOD CAB BRKT MT 12"
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
VSWR:2
Termination:Cable (305mm) - N Female (2)
Series:Terrace Diversity™
Return Loss:-
Power - Max:50W
Packaging:Bulk
Number of Bands:1
Mounting Type:Bracket Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Height (Max):1.063" (27.00mm)
Gain:5dBi
Frequency Range:4.9GHz ~ 6GHz
Frequency Group:SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band):5GHz
Features:-
Detailed Description:5GHz Module RF Antenna 4.9GHz ~ 6GHz 5dBi Cable (305mm) - N Female (2) Bracket Mount