CAF94824(ID5250-NF12)
Laird Technologies - Antennas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CAF94824(ID5250-NF12) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CAF94824(ID5250-NF12)
Manufacturer Laird Technologies - Antennas
Description RF ANT 5.3GHZ MOD N FEM BRKT 12"
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
VSWR:2
Termination:Connector, N Female
Series:Whisper™
Return Loss:-
Power - Max:50W
Packaging:Bulk
Number of Bands:1
Mounting Type:Bracket Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Height (Max):0.669" (17.00mm)
Gain:9dBi
Frequency Range:5.15GHz ~ 5.35GHz
Frequency Group:SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band):5.3GHz
Features:-
Detailed Description:5.3GHz Module RF Antenna 5.15GHz ~ 5.35GHz 9dBi Connector, N Female Bracket Mount