CAF94672(IO2450-RT84)
Laird Technologies - Antennas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CAF94672(IO2450-RT84) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CAF94672(IO2450-RT84)
Manufacturer Laird Technologies - Antennas
Description RF ANT 2.4GHZ MOD CABLE CLIP 84"
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
VSWR:1.5
Termination:Cable (2.1M) - RP-TNC
Series:Sphere™
Return Loss:-
Power - Max:50W
Packaging:Bulk
Number of Bands:1
Mounting Type:Clip
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Height (Max):0.669" (17.00mm)
Gain:3dBi
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Frequency Group:UHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Features:-
Detailed Description:2.4GHz Module RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz 3dBi Cable (2.1M) - RP-TNC Clip