CA3106F22-19PBF80
Buy CA3106F22-19PBF80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA3106F22-19PBF80
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG MALE 14POS SILVR CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage Rating:50V
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-19
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Series:MIL-DTL-5015, CA-B
Packaging:Bulk
Other Names:CA3106F2219PBF80
ICA3106F22-19PBF80
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:14
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:-
Fastening Type:Reverse Bayonet Lock
Detailed Description:14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver
Current Rating:22A