CA3106F22-18SF80
Buy CA3106F22-18SF80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA3106F22-18SF80
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage Rating:50V
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-18
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Series:MIL-DTL-5015, CA
Packaging:Bulk
Other Names:CA3106F2218SF80
ICA3106F22-18SF80
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:8
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Features:-
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver
Current Rating:22A