CA064X102K2RACAUTO
KEMET
CA064X102K2RACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA064X102K2RACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA064X102K2RACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP ARRAY 1000PF 200V X7R 0612
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Series:-
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0612 (1632 Metric)
Other Names:399-12379-2
Number of Capacitors:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:47 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:1000pF Isolated Capacitor 4 Array 200V X7R 0612 (1632 Metric)
Circuit Type:Isolated
Capacitance:1000pF