CA064C683M4RACTU
KEMET
CA064C683M4RACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA064C683M4RACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA064C683M4RACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP ARRAY 0.068UF 16V X7R 0612
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)