C907U180JZSDAA7317
KEMET
C907U180JZSDAA7317
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C907U180JZSDAA7317 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C907U180JZSDAA7317
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 18PF 440VAC SL RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:440VAC
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:SL
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Series:C900
Ratings:X1, Y2
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:18pF ±5% 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Capacitance:18pF