C907U180JYSDBAWL40
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C907U180JYSDBAWL40 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C907U180JYSDBAWL40
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:400VAC
Tolerance:18pF
Thickness (Max):SL
Surface Mount Land Size:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Series:C900
RoHS Status:Bulk
Ripple Current - Low Frequency:Safety
Ratings:X1, Y2
Polarization:Radial, Disc
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Part Number:C907U180JYSDBAWL40
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:Formed Leads - Kinked
Expanded Description:18pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%