C8051F337-GM
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C8051F337-GM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C8051F337-GM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | C8051F337-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Energy Micro (Silicon Labs) |
| Description | IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.54 | $3.408 | $3.30 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-QFN (4x4) |
| Speed: | 25MHz |
| Series: | C8051F33x |
| RAM Size: | 768 x 8 |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 336-1428-5 C8051F337GM |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O: | 17 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size: | - |
| Detailed Description: | 8051 C8051F33x Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 16KB (16K x 8) FLASH 20-QFN (4x4) |
| Data Converters: | - |
| Core Size: | 8-Bit |
| Core Processor: | 8051 |
| Connectivity: | SMBus (2-Wire/I²C), SPI, UART/USART |
| Base Part Number: | C8051F33 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply C8051F337-GM, use the request quote form to request C8051F337-GM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C8051F337-GM.The price and lead time for C8051F337-GM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# C8051F337-GM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
