C4ATJBW5100A3MJ
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4ATJBW5100A3MJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C4ATJBW5100A3MJ
Manufacturer KEMET
Description CAP FILM 10UF 5% 700VDC RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:700V
Voltage Rating - AC:400V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Series:C4AT
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 4 Leads
Other Names:399-18492
4ATJBW5100A3MJ
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Spacing:2.067" (52.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):2.9 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:10µF Film Capacitor 400V 700V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
Capacitance:10µF