C4ATHBW5100A3LJ
KEMET
C4ATHBW5100A3LJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4ATHBW5100A3LJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C4ATHBW5100A3LJ
Manufacturer KEMET
Description CAP FILM 10UF 5% 600VDC RAD 4LD
(In US Dollars)
108 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:600V
Voltage Rating - AC:350V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Series:C4AT
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 4 Leads
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:45 Weeks
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:10µF Film Capacitor 350V 600V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
Capacitance:10µF