C4532Y5V1H106Z
TDK Corporation
C4532Y5V1H106Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4532Y5V1H106Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C4532Y5V1H106Z
Manufacturer TDK
Description Capacitor Ceramic, 10UF, 50V, Y5V, +80, -20%, 1812, Full Reel
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 26590 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:445-3483-2
C4532Y5V1H106ZT
C4532Y5V1H106ZT000N
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1812 (4532 Metric)
Capacitance:10µF