C4532Y5V1H106Z
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4532Y5V1H106Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C4532Y5V1H106Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | C4532Y5V1H106Z |
|---|---|
| Manufacturer | TDK |
| Description | Capacitor Ceramic, 10UF, 50V, Y5V, +80, -20%, 1812, Full Reel |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.339 | $0.306 | $0.276 | $0.27 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Thickness (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Series: | C |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Other Names: | 445-3483-2 C4532Y5V1H106ZT C4532Y5V1H106ZT000N |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 10µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1812 (4532 Metric) |
| Capacitance: | 10µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply C4532Y5V1H106Z, use the request quote form to request C4532Y5V1H106Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C4532Y5V1H106Z.The price and lead time for C4532Y5V1H106Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# C4532Y5V1H106Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
