C4532X7R1H155M/1.60
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4532X7R1H155M/1.60 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C4532X7R1H155M/1.60 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | C4532X7R1H155M/1.60 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | CAP CER 1.5UF 50V X7R 1812 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Series: | C |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Other Names: | 445-7740-2 C4532X7R1H155MT0A0N |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 1.5µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) |
| Capacitance: | 1.5µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply C4532X7R1H155M/1.60, use the request quote form to request C4532X7R1H155M/1.60 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C4532X7R1H155M/1.60.The price and lead time for C4532X7R1H155M/1.60 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# C4532X7R1H155M/1.60.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
