C4532X7R1E106M250KA
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4532X7R1E106M250KA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C4532X7R1E106M250KA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | C4532X7R1E106M250KA |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | CAP CER 10UF 25V X7R 1812 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.557 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Series: | C |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Other Names: | 445-1445-2 C4532X7R1E106M C4532X7R1E106MT C4532X7R1E106MT000N |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Low ESL |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 10µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) |
| Capacitance: | 10µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply C4532X7R1E106M250KA, use the request quote form to request C4532X7R1E106M250KA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C4532X7R1E106M250KA.The price and lead time for C4532X7R1E106M250KA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# C4532X7R1E106M250KA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
