C333C104K2G5TA
Buy C333C104K2G5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C333C104K2G5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER RAD 0.1UF 200V C0G 10%
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.400" (10.16mm)
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:0.1µF