C333C104K1R5TA
KEMET
C333C104K1R5TA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C333C104K1R5TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C333C104K1R5TA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Package / Case:Radial
Other Names:399-9832
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.390" (9.90mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:0.1µF