C321C104K5R5HA
KEMET
C321C104K5R5HA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C321C104K5R5HA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C321C104K5R5HA
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 2 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Package / Case:Radial
Other Names:399-9784
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.250" (6.35mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:0.1µF