C2012X7R2E152M085AA
TDK Corporation
C2012X7R2E152M085AA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2012X7R2E152M085AA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2012X7R2E152M085AA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 1500PF 250V X7R 0805
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-4445-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1500pF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:1500pF