C2012X7R2E222K085AE
TDK Corporation
C2012X7R2E222K085AE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2012X7R2E222K085AE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2012X7R2E222K085AE
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-173751-2
C2012X7R2E222KT020S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:2200pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:2200pF