C2012X6S1H684K125AB
TDK Corporation
C2012X6S1H684K125AB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2012X6S1H684K125AB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2012X6S1H684K125AB
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.68UF 50V X6S 0805
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs10000 pcs
14000 pcs50000 pcs65535 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:50V
Tolerance:0.68µF
Thickness (Max):X6S
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-14511-2
C2012X6S1H684KT000N
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:C2012X6S1H684K125AB
Lead Style:0.057" (1.45mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Expanded Description:0.68µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%