C2012X6S1H225K125AB
TDK Corporation
C2012X6S1H225K125AB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C2012X6S1H225K125AB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C2012X6S1H225K125AB
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 2.2UF 50V X6S 0805
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-7597-1
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:2.2µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Capacitance:2.2µF