C1608CH2A050C080AA
TDK Corporation
C1608CH2A050C080AA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1608CH2A050C080AA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1608CH2A050C080AA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 5PF 100V CH 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:CH
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:445-11111-2
C1608CH2A050CT000N
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:5pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric)
Capacitance:5pF