C1608CH1H822K080AA
TDK Corporation
C1608CH1H822K080AA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1608CH1H822K080AA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1608CH1H822K080AA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 8200PF 50V CH 0603
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:CH
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:445-11105-1
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:8200pF ±10% 50V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric)
Capacitance:8200pF