C1210C910G4HACAUTO
KEMET
C1210C910G4HACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1210C910G4HACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1210C910G4HACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1210 91PF 16V ULTRA STAB
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:91pF ±2% 16V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:91pF