C1206C682J1RACTU
KEMET
C1206C682J1RACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206C682J1RACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206C682J1RACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 6800PF 100V X7R 1206
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:C1206C682J1RAC
C1206C682J1RAC7800
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:6800pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:6800pF