C1206C682J1GACAUTO
KEMET
C1206C682J1GACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206C682J1GACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206C682J1GACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:399-15768-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:52 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:6800pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:6800pF