C1206C474K1RACAUTO
KEMET
C1206C474K1RACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1206C474K1RACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1206C474K1RACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.069" (1.75mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:399-7026-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:43 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.47µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.47µF