C0805C473M2RECAUTO
Buy C0805C473M2RECAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C473M2RECAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0805 47NF 200V X7R 20%
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.047µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.047µF