C0805C360F3GACTU
KEMET
C0805C360F3GACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0805C360F3GACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C360F3GACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 36PF 25V NP0 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:C0805C360F3GAC
C0805C360F3GAC7800
C0805C360F3GAC7867
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:36pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:36pF