C0805C100J5GALTU
KEMET
C0805C100J5GALTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0805C100J5GALTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0805C100J5GALTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 10PF 50V NP0 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:L
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:C0805C100J5GAL
C0805C100J5GAL7800
C0805C100J5GAL7867
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:52 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:10pF