C0603C331J5GACTU
KEMET
C0603C331J5GACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603C331J5GACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603C331J5GACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs65535 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:50V
Tolerance:330pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0603 (1608 Metric)
Other Names:399-1068-2
C0603C331J5GAC
C0603C331J5GAC7867
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Manufacturer Part Number:C0603C331J5GACTU
Lead Style:0.034" (0.87mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Expanded Description:330pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%