C0201C390M3GACTU
KEMET
C0201C390M3GACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0201C390M3GACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0201C390M3GACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 39PF 25V NP0 0201
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:C0201C390M3GAC
C0201C390M3GAC7867
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:39pF ±20% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:39pF