BZX384C33-E3-18
Electro-Films (EFI) / Vishay
BZX384C33-E3-18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZX384C33-E3-18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZX384C33-E3-18
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):33V
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOD-323
Series:-
Power - Max:200mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-76, SOD-323
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:49 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 33V 200mW ±5% Surface Mount SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 23.1V