BZX384-C2V4/ZLX
NXP Semiconductors / Freescale
BZX384-C2V4/ZLX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZX384-C2V4/ZLX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZX384-C2V4/ZLX
Manufacturer NXP USA Inc.
Description DIODE ZENER SOD323
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Isolation:100 Ohm
Voltage - Breakdown:SC-76-2
Series:Automotive, AEC-Q101
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Power - Max:300mW
Polarization:SC-76, SOD-323
Other Names:934068671115
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:BZX384-C2V4/ZLX
Impedance (Max) (Zzt):2.4V
Expanded Description:Zener Diode 300mW ±5% Surface Mount SC-76-2
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%
Diode Configuration:50nA @ 700mV
Description:DIODE ZENER SOD323
Current - Reverse Leakage @ Vr:1.1V @ 100mA