BZX384-C27,115
Nexperia
BZX384-C27,115
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZX384-C27,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZX384-C27,115
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Description DIODE ZENER 27V 300MW SOD323
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs65535 pcs
Data sheet
Voltage - Isolation:80 Ohm
Voltage - Breakdown:SOD-323
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Power - Max:300mW
Polarization:SC-76, SOD-323
Other Names:1727-1639-2
568-11174-2-ND
BZX384-C27 T/R
BZX384-C27 T/R-ND
BZX384-C27,115-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:BZX384-C27,115
Impedance (Max) (Zzt):27V
Expanded Description:Zener Diode 300mW ±5% Surface Mount SOD-323
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%
Diode Configuration:50nA @ 18.9V
Current - Reverse Leakage @ Vr:1.1V @ 100mA