BZW04P128HE3/73
Electro-Films (EFI) / Vishay
BZW04P128HE3/73
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZW04P128HE3/73 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZW04P128HE3/73
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 128V 207V DO204AL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):128V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:207V
Voltage - Breakdown (Min):143V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-204AL (DO-41)
Series:Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:DO-204AL, DO-41, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2A