BZT52C3V3 RHG
TSC (Taiwan Semiconductor)
BZT52C3V3 RHG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZT52C3V3 RHG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZT52C3V3 RHG
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD123F
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 10mA
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOD-123F
Series:-
Power - Max:500mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:SOD-123F
Other Names:BZT52C3V3 RHGCT
BZT52C3V3 RHGCT-ND
BZT52C3V3RHGCT
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):95 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 3.3V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr:4.5µA @ 1V