BZT52C2V4-HE3-18
Vishay / Semiconductor - Diodes Division
BZT52C2V4-HE3-18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZT52C2V4-HE3-18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZT52C2V4-HE3-18
Manufacturer Vishay Semiconductor Diodes Division
Description DIODE ZENER 2.4V 410MW SOD123
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Isolation:85 Ohm
Voltage - Breakdown:SOD-123
Series:Automotive, AEC-Q101
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Power - Max:410mW
Polarization:SOD-123
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Part Number:BZT52C2V4-HE3-18
Impedance (Max) (Zzt):2.4V
Expanded Description:Zener Diode 410mW ±5% Surface Mount SOD-123
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%
Diode Configuration:-