BZT52B4V3-E3-08
Electro-Films (EFI) / Vishay
BZT52B4V3-E3-08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZT52B4V3-E3-08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZT52B4V3-E3-08
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
30000 pcs75000 pcs150000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3V
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:SOD-123
Series:Automotive, AEC-Q101
Power - Max:410mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-123
Other Names:BZT52B4V3-E3-08-ND
BZT52B4V3-E3-08GITR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:49 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 4.3V 410mW ±2% Surface Mount SOD-123