BZT52B47-HE3-18
Electro-Films (EFI) / Vishay
BZT52B47-HE3-18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZT52B47-HE3-18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZT52B47-HE3-18
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 47V 410MW SOD123
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):47V
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:SOD-123
Series:Automotive, AEC-Q101
Power - Max:410mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-123
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:49 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):70 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 47V 410mW ±2% Surface Mount SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 35V