BZD27C200P RVG
TSC (Taiwan Semiconductor)
BZD27C200P RVG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZD27C200P RVG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZD27C200P RVG
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description DIODE ZENER 200V 1W SUB SMA
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):200V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:Sub SMA
Series:-
Power - Max:1W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:DO-219AB
Other Names:BZD27C200P RVGCT
BZD27C200P RVGCT-ND
BZD27C200PRVGCT
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:27 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):750 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 200V 1W ±5% Surface Mount Sub SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr:1µA @ 150V