BXA-501/KIT
JKL Components Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BXA-501/KIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BXA-501/KIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BXA-501/KIT |
|---|---|
| Manufacturer | JKL Components Corporation |
| Description | INVERTER FOR UV LAMP W/CABLE 2PC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 5V |
|---|---|
| Type: | CCFL and UV Lamps |
| Size / Dimension: | 1.65" L x 0.79" W x 0.43" H (42mm x 20mm x 11mm) |
| Series: | - |
| Output: | 700V |
| Other Names: | 289-1024 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | CCFL and UV Lamps Inverter 5V Input 700V Output 1.65" L x 0.79" W x 0.43" H (42mm x 20mm x 11mm) Through Hole |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BXA-501/KIT, use the request quote form to request BXA-501/KIT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BXA-501/KIT.The price and lead time for BXA-501/KIT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BXA-501/KIT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


